Trikování

– kurz plný zábavných a užitečných cviků –

TRIKOVÁNÍ je on-line kurz, ze kterého si odnesete nejrůznější tipy, triky a cviky pro Váš každodenní život. Začneme i přípravu na sportovní dráhu Vás a Vašeho psa a v neposlední řadě si užijete spoustu zábavy 🙂 Celý kurz se budete učit metodou pozitivního posilování, tedy shapingem.

Každý týden dostanete výukové video a dokument s úkoly. Každá lekce bude mít vždy začátečnickou i pokročilejší variantu cvičení. Vždy si podle Vašich možností vyberete cvičení, které bude Vaší pokročilosti odpovídat. Do cvičení triků zapojíme i kontrolu na jídlo a práci s pozorností v různých prostředích.

Shaping nebo-li tvarování (nebo také klikr trénink) je metoda výcviku psů, kdy odměňujeme správné chování a špatné ignorujeme. Psa nenavádíme na pamlsek, ale necháváme ho cvik “vymyslet” samotného – pes vlastní iniciativou nabízí chování. Psovod správné chování označuje tvz. markerem (slovním a nebo klikrem). Psy tento systém cvičení velice baví, je to pro ně záživné a kreativní si postupně přicházet na to, za co získají odměnu.
Při shapování není podstatou začít už “hotovou” podobou cviku, ale začínáme postupnými krůčky od úplného začátku cviku (třeba jen od samotné pozice, ze které cvik vychází) až po cílové chování na slovní povel.
V některých cvicích využijeme i targeting (target na přední nohy nebo nosetouch).
A další a největší výhodou shapingu a společného cvičení je Váš společný čas, zlepšení vztahu a spolupráce mezi Vámi a Vaším psem a posílení jeho sebevědomí 🙂

Termín kurzu:

7. 12. 2020 – 10. 1. 2021

První tři videa budou před Vánoci (tj. 7. 12., 14. 12. a 21. 12.), přes Vánoce bude pauza – nebude nové video. Ale plnit úkoly samozřejmě můžete! 🙂 A taky sdílet Vaše videa a dotazy. Cviky ze všech videí můžete plnit samozřejmě po celou dobu kurzu.
Poslední video nahraju 4. 1. 2021.

K tomu Vám během prvního týdne nahraju návod na “bonusové cviky”.

Po skončení kurzu Vám zůstane přístup do skupiny až do konce února 2021. Můžete se tedy k úkolům libovolně vracet, nebo si tréninky rozvrhnout do delšího období. Po 10. 1. však již nebude možnost zpětné vazby k Vašim videím a dotazům.


Přihlašování:

https://justdog.dogres.cz/trainings/70651

Obsah kurzu:

– 4x videonávod
– 4x dokument s návodem

– 3 BONUSOVÉ cviky – jeden si vyberete a ten budete plnit “navíc” po dobu kurzu, návody samozřejmě uvidíte na všechny, tak se můžete pustit do všech :))

Program:

 1. Týden – 7. 12.
  Práce s pozorností
  (např. kontrola na jídlo, různá prostředí)
  Obíhání předmětu, obíhání s kontrolou 
 1. Týden – 14. 12.
  Otočky
  (jak naučit otočky, dotočené otočky, otočky s rušivkou, práce na dálku)
 1. Týden – 21. 12.
  Obíhání psovoda
  (blízké obíhání, varianty tempa, pozice psovoda, daleké obíhání)
 1. Týden – 4. 1. 
  Couvání
  (rovné couvání, obcouvávání psovoda, přicouvání)

Bonusový trik dle Vašeho výběru 🙂 Budete cvičit celou dobu kurzu 🙂
kývání hlavou dolů
podávání předmětů
pivot ve “volné pozici” (pozice před psovodem)

Jak to bude probíhat:

 • Výuka bude probíhat v uzavřené facebookové skupině, kam Vám dám přístup po uhrazení poplatku za kurz na účet.
 • Ke každému instruktážnímu videu můžete vkládat neomezeně vaše videa (můžete využít, nemusíte, samozřejmě s mírou a budu ráda, když oříznete chystání kamery, pomůcek atd.)
 • Jakékoliv vaše dotazy s vámi rozebereme vždy v komentářích pod videem.
 • V komentářích k videím a dotazech mě prosím vždy označujte, ať mi žádný neunikne.
 • V rámci kurzu je možné, že některé cviky budete již umět. Vyberte si takovou úroveň/takový cvik, který ještě neumíte, v kterém se chcete zdokonalit.
  Pokud cviky neumíte, začněte hned od začátku 🙂
  K těm složitějším se dostanete později a nebo si úkoly uložíte do “seznamu cviků, které chceme umět”.
 • Některé cviky jsou časově náročnější a spíše je rozcvičíme než úplně docvičíme. Proto si pečlivě návody zapisujte ať se můžete k cvičení i po skončení kurzu vracet.
 • Pokud nevíte, nebojte se zeptat, co máte cvičit.