Keep Calm – online kurz

Cena kurzu je 400,- Kč.
přihlašování probíhá přes systém Dogres zde: https://justdog.dogres.cz/trainings/80412

Začínáme 12. 4. 2021. Kurz trvá 4 týdny.

 • Představte si svět ve kterým můžete jít se svým psem v klidu do kavárny (dobře pomineme, že kavárny jsou zavřený ?) a vykládat si s kamarády třeba i několik hodin, aniž byste museli svého psa co pět minut sundávat z vedlejšího stolu se zákusky, nebo prokrmovat každý dvě vteřiny, aby nekňoural, nedrápal se na klín a prostě jen klidně ležel pod stolem.
 • Představte si svět, ve kterým můžete se svým psem v klidu kráčet na procházku centrem města, nebo divokou přírodou… je to jedno, váš pes zvládá obojí s přehledem. Míjí auta, další psy, neřeší pobíhající děti ani zvěř.
 • Představte si svět, ve kterým svého psa vyvezete na víkend na výlet- na výstavu, závody, nebo prostě jen k babičce na chatu. „Kam“ až tak nehraje roli, váš pes je totiž ve všech těchto situacích v klidu, nerozhodí ho dlouhá cesta ani cizí prostředí…

Že je to sci-fi? No takhle… rozhodně to není snadná cesta něčeho takovýho dosáhnout. ☝️ Ale mission impossible to taky není! Chce to jen trochu klidu, nádech-výdech, kafe, možná dort a… náš on line kurz keep calm.

Pro jaké psy se kurz hodí?

 • Pro psy, kterým současná změna situace změnila denní režim: „Páneček už není 8 hodin v práci, nene. Je doma, chodí v pyžamu po bytě, furt pouští kávovar a pooořád telefonuje. A já sakra nemám chvilku klidu! „ – Pro psy je přirozené i 16 hodin denně prospat. Za současného stavu je ale spousta z nás doma – děti nechodí do školy, dospělí do práce. Psům tak jejich chvíle klidu může chybět. To se může mít za následek zvýšenou nervozitu, reaktivitu i zdravotními problémy.
 • Pro karanténní štěňátka – stejně jako jsou dnes v těžké situaci všechny děti školou povinné, i takový lockdown štěně to nemá ani trochu lehký. „Kámoši na hraní v nedohledu a pánečci furt doma na homeoffice. No jo, ale co bude až jednou půjdou do práce? Jsem zvyklej, že se mi věnujou celej den… to by teda nešlo… a vůbec, rozhodl jsem se že, že jestli mě tady nechají samotnýho, budu řvát a ničit.“ Se štěňaty se teď jako by se roztrhnul pytel. Pro spoustu začínajících majitelů může být ale složité správně nastavit režim, aby bylo možné se jednoho dne bez problému vrátit do normálního života. Pokud začnete už teď s malými štěňátky pracovat na klidném chování, jednoho dne za to budete rádi. Fakt!
 • Pro psí reaktivce – „To máte těžký, já bych byl i v pohodě, ale ten svět okolo je tak strašně děsivej, ostatní psi nebezpeční, lidi divní…. A viděl někdo z vás už auta? Neexistuje nic hrůzostrašnějšího…. Kromě igelitových pytlíků zaseklých v keři, velkých chlapů v kapuci a deštníků… a vlastně…..“ I mezi psí populací existují jedinci, kteří jsou vůči svému okolí citlivější. Příčinou může být špatná zkušenost z minulosti, genetické predispozice, nebo prostě jen náhoda. Tito psi potřebují více, než co jiného dostatek prostoru, citlivý přístup a efektivně naučit pracovat se svými emocemi.
 • Pro psí sporťáky – “Panička říkala, že sice teď nic, ale jak povolí ledy tak hned mažem na závody… no a to víte že se těším a taky že na to trénuju pilně každej den! Mám fyzičku jak drak! A na sportech mám vůbec nejradši to hecování – „Přidej! Makej! Drž ho!“ – moje oblíbený povely. Jsem spoťák, jsem připravenej na výkon 24/7… radši vlastně ani nespím, abych náhodou nějakej povel neprošvihnul.“ – Sporty kladou na psy nejen fyzickou, ale i psychickou nálož. Dobré výsledky vždy však podávají hlavně psi, kteří jsou psychicky odolní, soustředění a umějí před výkonem efektivně odpočívat. Klidový management je nedílnou součástí přípravy psího sportovce. Hraje stejnou roli, jako například fyzická průprava, výživa, nebo preventivní veterinární péče

Během čtyř týdnů probereme hlavní možnosti zklidnění vašeho psa. Jedná se zejména o snadná podpůrná cvičení, která můžete využívat během každodenních situací i v případě složitějších chvilek:

 • na závodech, výstavách, psích akcích
 • při cestování
 • doma jako zklidnění po náročné aktivitě
 • po emotivním zážitku, abyste dostali svého psa zpět do klidu – například po návštěvě veterináře, nebo nepříjemném setkání s jiným psem

Co bude obsahem kurzu:

Některé lekce budou více teoretické – máme pro vás připravené materiály v pdf, které si můžete ke každému tématu vytisknout a mít je při ruce. Většinou se ale bude jednat o jednoduchá praktická cvičení ve formě instruktážních videí, která vám pomohou buď psa zklidnit, nebo ho v rámci života připravit na náročné situace. Cvičení nejsou nijak těžká, zvládne je i začátečník, nebo šťeňátko.

Aby vám však fungovaly v běžném životě, potřebujete je do něj také začlenit. My vám dáme v kurzu návod jak na to, moc rády se podíváme na vaše videa jak vám to jde a poskytneme zpětnou vazbu. Každý týden se můžete z naší strany těšit na dvě lekce. Jejich plnění není nijak časově omezené. Pokud to bude v našich silách, poskytneme vám také rady ohledně konkrétních situací, které řešíte se svými psy.