JustDog kreativní výzva

Termín kurzu:

25. 1. – 28. 2. 2021

Jak to bude probíhat:

Každé pondělí účastníci dostanou video i textový soubor s finální podobou dvou cviků. Na tomto videu však nebude vidět postup!

Během týdne můžete:

• ke každému cviku nahrát video, které by mělo obsahovat buď finální podobu již dotrénovaného cviku a do komentáře k videu doplnit, jakým způsobem jste při učení postupovali

• ke každému cviku nahrát video aktuálního stavu cviku, tedy klidně v rozpracované verzi.

Do komentáře k videu doplníte, jak byste postupovali dál. Na konci týdne v neděli vám nahrajeme video s postupem – tedy jak bychom to učily my naše psy. To nemusí být zákonitě ta nejlepší cesta pro vás, ale může to být inspirace, nebo pošťouchnutí, jak nakonec ten který cvik dotrénovat. Každopádně o instruktážní videa nepřijdete, nebojte ☺.

Systém je trošku obrácený, než jste klasicky ve výzvách zvyklí. To proto, že ve vás chceme podnítit kreativitu a aktivní přístup k tréninku a hledání individuální cesty vhodné právě pro vašeho psa.

Za dokončený cvik získáte 5 bodů, za nedokončený 3 body. Obě trenérky však mají právo dát vám až 3 bonusové body každá v případě, že vaše pojetí cviku bude velmi precizní/kreativní/na míru šité vašemu pejskovi. Ve výsledku tedy i někdo, kdo k tréninku cviku přistoupí opravdu svědomitě může získat více bodů, než někdo, kdo má třeba již cvik z minulosti naučený, ale provedení třeba není ideální. Jinými slovy – kvalita je více, než kvantita!

O co nám jde?

Výzvy jsou často o nahánění bodů – rychle něco odcvičit a mít splněno. My spíš chceme, abyste se nad cvičením fakt zamýšleli, hledali cesty pro vašeho psa a cvičili dle vlastních možností i kdyby to mělo znamenat, že cvik třeba nedotáhnete během týdne do konce. V této výzvě chceme dát prostor vám, vaší kreativitě a vašim schopnostem, protože věříme, že vy znáte svoje psy nejlíp a nemusíte jen kopírovat naše postupy. Taky chceme vytvořit místo, kde se od sebe můžeme všichni vzájemně učit a inspirovat se – vy od nás, my od vás, vy všichni od sebe navzájem. Třeba někdo vymyslí postup, který by vás ani za mák nenapadnul a přitom je super – no není to paráda?Asi je vám jasné, že i během týdne budete mít možnost koukat na videa ostatních, jak je budou postupně nahrávat do skupiny a oni samozřejmě budou mít možnost koukat na ta vaše. A tím pádem se dá tak trochu „opisovat“. My tak trochu počítáme s tím, že pejskaři jsou fér parta, že se chceme všichni primárně něco naučit, vyzkoušet si nový věci a hlavně! že to všichni děláme pro sebe, abychom se zdokonalili. A pro naše psy samozřejmě, aby byli šťastní a trénink si užívali. Navíc – co je správně pro jednoho, nemusí být vhodný postup pro druhého. A o tom to je! Takže ego stranou, je to jen hra ☺

Kategorie:

Aby to nebylo už tak dost složitý, připravili jsme pro vás možnost účastnit se ve dvou kategoriích a to sice jednotlivci a dvojice.

Jednotlivci – plní oba úkoly z týdne, tedy nahrávají ideálně dvě videa. (Ne nutně, když to nesplníte, tak vás samozřejmě nevyhodíme ?, ale nedostanete body). Vhodné pro všechny poctivé makouše, zkušené harcovníky, závisláky na tréninku, šprty a psí nerdy

Dvojice – pokud máte pocit, že dva úkoly jsou za týden moc, můžete si najít kámoše a jít do toho společně. Úkoly si ideálně rozdělíte rovnoměrně, ale i tohle necháme na vás. Pokud k sobě nikoho nemáte a rádi byste šli do této formy, můžete si zkusit najít dvojici tím, že napíšete tady ve skupině, třeba se k vám někdo přidá. A nebo prostě řekni kámošovi ze cvičáku ať jde do toho s tebou. ☺ Pokud máte doma více psů a rádi byste cvičení mezi ně rozdělili, můžete klidně udělat dvojici i jako jeden psovod a dva psi ☺

Bodovací systém:

• Za každý úspěšně splněný cvik (tedy ve videu bude vypadat tak, jak jsme jej popsaly v úvodním pondělním „zadávacím“ videu), s tím, že do popisku k videu napíšete stručně postup, jak jste k tomuto provedení cviku došli – získáte 5 bodů

• Za nedokončený cvik, tedy video toho, v jaké fázi se aktuálně nacházíte i když to ještě není finální verze cviku, s tím, že do popisku k videu napíšete jak trénujete a jak hodláte dál pokračovat – získáváte 3 body.

• Bonusy – Pája i Evča mají každá 3 body, které mohu libovolně ke každému videu přidělit navíc – pokud bude provedení nadstandardní, kreativní, hodně precizní, nebo pokud vám to na něm bude extrémně moc slušet ☺ – tedy dohromady maximálně 6 bonusových bodů může získat každé video (jak dokončeného, tak rozpracovaného triku)

Body uvidíte v excelové tabulce připnuté nahoře ve skupině. Vždy s raději zkontrolujte, že jste dostali fakt tolik, kolik jsme vám napsaly, že dostanete.

Co nechceme:

Způsob, jakým k cíli dojdete necháme na vás, ale co určitě nechceme vidět jsou nátlakové techniky výcviku – hrubé zacházení, manipulace, elektrické, nebo ostnaté obojky a podobné mučící nástroje určitě nebrat. Doporučené techniky jsou shaping, luring, targeting, konceptuální učení, řetězení atd. – prostě eticky, s láskou, bez stresu ☺

Ceny pro vítěze:

Na vítěze, tedy ty, kdo budou mít na konci nejvíce bodů čekají odměny od našich laskavých sponzorů, kterými jsou firmy RAK Brno a 4Dox.

Co za to: